You are here

03.11
Wed
19:00 The Stranger/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
15:00 Luzzu/ GAZA Gaza, The French Institute in Gaza
17:00 Next Generation short prog 1/ RAMALLAH Ramallah, Ottoman Court
18:00 Little Palestine / RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
18:00 Fedayin, Le Combat de Georges Abdallah/ RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
18:00 Sunbird Short Program 3/ JERUSALEM Jerusalem, Sabreen Association for Artistic Development
19:00 Short Films in collaboration with Clermont Ferrand Jerusalem, The French Institute in Jerusalem - Chateaubriand
19:00 Father/ GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
19:00 Room without a View/ NAZARETH Nazareth, Baladna Youth Hub
20:00 Nowhere Special/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
20:00 Quo Vadis, Aida? / RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
20:00 Father / RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
20:00 Palestinian Sunbird program 2 Ramallah, Al Kasaba Theater and Cinematheque
20:00 Amira / JERUSALEM Jerusalem, Palestinian National Theatre / Al Hakawati
20:00 As I Want/ JERUSALEM Jerusalem, Yunus Emre Turkish Cultural Center
20:00 Third War Bethlehem, Al Jisser - Beit Sahour
20:00 Clermont Ferrand/ BETHLEHEM Bethlehem, President Putin Palestinian Organization
20:00 Their Algeria/ HAIFA Haifa, The Arab Culture Association
12:00 Song of the sea/ GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
17:00 FAHIM/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
17:00 Song of the Sea/ Bethlehem Bethlehem, Al Jisser - Beit Sahour
18:00 As I want / RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
18:00 Fadya's Tree/ RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
18:00 Beautiful Something Left Behind/ JERUSALEM Jerusalem, Sabreen Association for Artistic Development
18:00 Radiograph of A Family/ BETHLEHEM Bethlehem, Dar Yusuf Nasri Jacir for Art and Research
19:00 Our Memory Belongs to Us/ GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
19:00 Luzzu/ NAZARETH Nazareth, Baladna Youth Hub
20:00 Sun children/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
20:00 Radiograph of a Family/ RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
20:00 I am Greta/ RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
20:00 Beautiful Something Left Behind/ RAMALLAH Ramallah, Al Kasaba Theater and Cinematheque
20:00 Trapped/ JERUSALEM Jerusalem, Palestinian National Theatre / Al Hakawati
20:00 Palestinian Sunbird short program 1/ JERUSALEM Jerusalem, Yunus Emre Turkish Cultural Center
20:00 Translator/ BETHELEHEM Bethlehem, Dar Yusuf Nasri Jacir for Art and Research
20:00 Quo Vadis, Aida?/ BETHLEHEM Bethlehem, Al Jisser - Beit Sahour
20:00 As I Want/ BETHLEHEM Bethlehem, President Putin Palestinian Organization
20:00 Little Palestine/ HAIFA Haifa, The Arab Culture Association
11:00 Next generation clermont ferrand short/ BETHLEHEM Bethlehem, Dar Yusuf Nasri Jacir for Art and Research
12:00 next generation annecy short / BETHLEHEM Bethlehem, Dar Yusuf Nasri Jacir for Art and Research
12:00 KIDS Shorts Program 2/ GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
12:00 KIDS Shorts Program 1/ GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
16:30 Fahim/ Jerusalem Jerusalem, The French Institute in Jerusalem - Chateaubriand
17:00 Song of the sea/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
18:00 The Journey of the Others / RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
18:00 Jaffa, Mother of a Stranger/ RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
18:00 The Journey of the Others/ JERUSALEM Jerusalem, Sabreen Association for Artistic Development
19:00 Third War/ JERUSALEM Jerusalem, The French Institute in Jerusalem - Chateaubriand
19:00 Little Palestine / GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
19:00 Trapped/ NAZARETH Nazareth, Baladna Youth Hub
20:00 Palestinian Sunbird Short film Program #1/ RAMALLAH Ramallah, Al Kasaba Theater and Cinematheque
20:00 Luzzu/ RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
20:00 Their Algeria / RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
20:00 The Divide/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
20:00 Skies of Lebanon / JERUSALEM Jerusalem, Yunus Emre Turkish Cultural Center
20:00 Little Palestine/ BETHLEHEM Bethlehem, President Putin Palestinian Organization
20:00 Our Memory Belongs to Us/ BETHLEHEM Bethlehem, Al Jisser - Beit Sahour
20:00 Amira/ HAIFA Haifa, The Arab Culture Association
15:00 Room Without A View / GAZA Gaza, The French Institute in Gaza
17:00 The black mill/ RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
17:00 Fahim/ BETHLEHEM Bethlehem, Al Jisser - Beit Sahour
18:00 Bread and Butter/ RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
18:00 Skies of Lebanon / RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
19:00 Palestinian sunbird short 1/ GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House
19:00 Amira/ NAZARETH Nazareth, Baladna Youth Hub
20:00 Peaceful / RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
20:00 Amira/ RAMALLAH Ramallah, Municipal Theater - Ramallah City Hall
20:00 President/ RAMALLAH Ramallah, A.M. Qattan Foundation
20:00 Palestinian sunbird short Program #3 Ramallah, Al Kasaba Theater and Cinematheque
20:00 Little Palestine/ JERUSALEM Jerusalem, Palestinian National Theatre / Al Hakawati
20:00 Sunbird Shorts Program 2/ JERUSALEM Jerusalem, Yunus Emre Turkish Cultural Center
20:00 Amira/ BETHLEHEM Bethlehem, President Putin Palestinian Organization
20:00 I am Greta/ BETHEHEM Bethlehem, Al Jisser - Beit Sahour
15:00 SUNBIRD Shorts Program 3/GAZA Gaza, The French Institute in Gaza
17:00 Next generation short 2 clermont ferrand/ RAMALLAH Ramallah, Ottoman Court
19:00 closing Film- Casablanca Beats/RAMALLAH Ramallah, Ramallah Cultural Palace
19:00 Casablanca Beats /GAZA Gaza, Al Ghussein Cultural House